Přihlášení
jméno:
heslo:


zapomenuté údaje

Úvodní stránka
Výzkum konkurenceCoral - běžné účtyCoral - uvěryVaran - spořeníbanky, pojišťovny, ...

Nejlepší finanční produkty roku 2017 podle Finparády.cz

30.1.2018  |  Zdeněk Bubák, Veronika Křivská


Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2017Finparáda.cz vyhlašuje výsledky 7. ročníku soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, které odrážejí nabídku bank, družstevních záložen, poskytovatelů mikropůjček, pojišťoven, penzijních společností a investičních společností v uplynulém roce, tj. v roce 2017. Za každou kategorii jsou oceněny tři nejlepší produkty. U podílových fondů je uváděn jen absolutní vítěz dílčí kategorie. Nejvíce produktů s nejlepším obsazením získala za rok 2017 Air Bank. Cenu veřejnosti obdržela Conseq penzijní společnost za produkt Doplňkové penzijní spoření a Cenu Finparády.cz, jako zvláštní ocenění v rámci celé soutěže, získala MONETA Money Bank za Smart Banku.

Na stránkách Finparády.cz právě vycházejí výsledky soutěže „Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2017“, vyhlašované každoročně na začátku následujícího roku. První ročník proběhl již v roce 2011. Koncem ledna jsou tak pravidelně známy vždy tři nejlepší finanční produkty z každé kategorie za uplynulý rok. Výhodu této soutěže je, že umístění finančních produktů je možné sledovat on-line během celého roku v žebříčcích Finparády.cz, jejichž celoroční vývoj předurčuje výsledné pořadí za daný rok.

reklama

Běžný účet - vedení účtu a nejběžnější transakce zdarmavíce
Velký Tarif - 3 měsíce na zkoušku zdarmavíce

Rychlá půjčka - bonusová sazba od 4,9 % jako odměna za řádné splácenívíce

mKonto - běžný účet bez poplatkůvíce

mHypotéka Light - Není nad výhodnou hypotéku!víceVítězové soutěže Finanční produkt roku 2017V oblasti běžných účtů a spoření byly nejlepší Equa bank, Wüstenrot a NEY spořitelní družstvo

 

Zlato v kategorii bankovních osobních (běžných) účtů získala jako loni Equa bank se svým Běžným účtem. První místo v kategorii spořicích účtů obsadila za rok 2017 Wüstenrot hypoteční banka s Wüstenrot Spořicím účtem. Jako nejlepší v kategorii termínovaných vkladů se umístilo NEY spořitelní družstvo.

Bankovní spotřebitelské úvěry, konsolidace půjček a hypotéky ovládly Air Bank a mBankVítěznou pozici ve dvou kategoriích, a to bankovní spotřebitelské neúčelové úvěry a konsolidace půjček, získala za rok 2017 Air Bank. V hypotékách kralovala mBank. V kategorii mikropůjčky letos nově zvítězila Půjčka Kamali od Home Creditu.

V rámci životního pojištění zvítězily Allianz a NN Životní pojišťovna, v penzijním spoření Conseq penzijní společnostJedničkou v rizikovém životním pojištění je Allianz pojišťovna a v investičním životním pojištění NN Životní pojišťovna.

V rámci kategorie Doplňkové penzijní spoření vyhrála Conseq penzijní společnost.

Nejlepší podílové fondy jsou z produkce společností Amundi, Franklin Templeton, Fidelity International a ČSOB Asset ManagementRekapitulace všech výsledků soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2017 je k dispozici zde.

Cena veřejnosti 2017 putuje do Conseq penzijní společnostiCena veřejnosti v rámci soutěže Finanční produkt 2017Cena veřejnosti je součástí soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku. Jde o nejoblíbenější produkt finanční instituce na portálu Finparáda.cz. Oblíbenost je dána celoročním hodnocením produktu v přehledech a kalkulačkách, kde je možné každému produktu přiřadit smajlíka v pěti různých variantách. V přehledech finančních produktů a v kalkulačkách může každý návštěvník hodnotit vybraný produkt ve sloupci „Hodnocení uživatelů". Opakované hodnocení stejným uživatelem během stanovené doby není technicky možné. Produkt s nejlepším poměrem počtu hodnocení a průměrné známky vycházející z pětistupňové škály pak získává Cenu veřejnosti. Vyhlášen je jen jeden nejlepší produkt, a to bez ohledu na kategorii a typ instituce (může jít o banku, pojišťovnu apod.). Koncem roku mohli návštěvníci portálu Finparáda.cz hlasovat pro finálovou patnáctku produktů v anketě zde.

Cenu veřejnosti za rok 2017 získala Conseq penzijní společnost za produkt Doplňkové penzijní spoření. Loni Cenu veřejnosti převzala Equa bank za Běžný účet a předloni Sberbank za produkt FÉR půjčka. Dva ročníky před tím Cenu veřejnosti získal Fio osobní účet.

Cena Finparády 2017 pro MONETA Money Bank za Smart BankuCena roku Finparády.czSpeciální kategorií je Cena Finparády, která byla do soutěže zařazena poprvé předloni. Ocenění Cena Finparády jde nad limit konkrétních finančních produktů a jeho cílem je poukázat na výjimečné výsledky, inovátorské postupy nebo zajímavé počiny na bankovním a finančním trhu za daný rok. Za rok 2017 cenu získala MONETA Money Bank za produkt Smart Banka, který umožňuje otevření běžného Tom účtu pro neklienty pomocí mobilního telefonu. Účet je otevřený za cca 15 minut. Součástí procesu je i skenování osobních dokladů pomocí telefonu.

Za rok 2016 Cenu Finparády získala Česká spořitelna za produkt Friends 24, což je aplikace pro chytré mobilní telefony určená pro drobné platby, pro něž nepotřebujete znát číslo účtu adresáta. Za rok 2015 pak nejvíce bodovala Komerční banka se systémem Trusteer Rapport - specializovaným softwarem na ochranu klientů Komerční banky před phishingem.

Ceně Finparády.cz a jejímu vítězi se bude podrobněji věnovat další článek na stránkách Finparády.cz.


Které produkty se umístily mezi třemi nejlepšími v kategorii a proč?Bankovní osobní účtyPrvní místo letos opět obhájila Equa bank se svým Běžným účtem. Na druhém místě také ke změně nedošlo a obsadila jej mBankmKontem. Třetí je nově Air Bank s Malým tarifem.

1. Equa bank – Běžný účet
2. mBank – mKonto
3. Air Bank – Malý tarif

První místo v kategorii bankovních osobních účtů obhájil Běžný účet od Equa bank. Vedení účtu je zdarma bez jakýchkoliv podmínek. K běžnému účtu v českých korunách je možné otevřít zdarma také účet v eurech a dolarech. Výhodou jsou výběry z bankomatu kterékoliv banky v ČR zdarma a v zahraničí jen za 9 Kč. Domácí odchozí i příchozí platby jsou také zdarma. V roce 2017 začala Equa bank nově nabízet možnost si zřídit k běžnému korunovému účtu kontokorent s výhodnou úrokovou sazbou pohybující se od 9,9 % do 19,9 % p.a. a možností sjednání pojištění schopnosti splácet. Dále banka vylepšila aplikaci mobilního bankovnictví. Nově zavedla intuitivní nabízení jména majitelů účtů, se kterými uživatel komunikuje nejčastěji, nebo nekonečnou historii plateb, ve které lze fulltextově vyhledávat. Novinkou, především pro mladé klienty, bylo přiřazení vlastní fotografie, která se zobrazuje u plateb všem klientům v Equa bank. Aplikace také umožňuje přihlášení pomocí otisku prstu.

mKonto od mBank obhájilo své druhé místo z minulého ročníku soutěže. Vedení bankovního účtu je bez poplatků, výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraničí jsou zdarma při výběru alespoň 1 500 Kč, do 1 499,99 Kč stojí 29 Kč. Dále jsou zdarma všechny příchozí a odchozí platby v ČR včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb. V druhé polovině roku 2017 mBank pořádala akci s odměnou za založení a aktivní využívání mKonta a kampaň s odměnou za doporučení banky. V listopadu 2017 spustila banka provoz nové mobilní aplikace. Novinkou byla aktivace aplikace pomocí hlasového automatu, rozšíření funkce Moje Výdaje o srovnání měsíčních výdajů, nebo přihlášení pomocí otisku prstu nově i u Androidu.

Třetí místo letos obsadil osobní účet Malý tarif od Air Bank. I tento účet nabízí vedení zdarma bez podmínek. Zdarma jsou příchozí i odchozí platby v ČR včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO a výběry z bankomatů Air Bank. V únoru 2017 banka spustila první čistě bezkontaktní bankomat. Dále v minulém roce významně rozšířila síť svých bankomatů a v rozšiřování stále pokračuje. V červenci 2017 spustila banka inovovanou mobilní aplikaci My Air. Novinkou je možnost přihlášení i pomocí otisku prstu (pro Android i iOS), vylepšení Chytrého přehledu nebo nově v aplikaci informace u každého uvedeného bankomatu Air Bank, zda umožňuje i vklad, nebo jen výběr hotovosti, jeho provozní doba a informace o tom, zda je bezbariérový.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. Equa bank - Běžný účet, 2. mBank - mKonto, 3. Raiffeisenbank – eKonto SMART

Srovnání bankovních osobních účtů najdete zde

Spořicí účtyVítězem v kategorii spořicích účtů se nově stal Wüstenrot Spořicí účet od Wüstenrot hypoteční banky. Druhý skončil Spořicí účet od Air Bank (minule také druhý). Třetí příčku obsadilo FÉR spoření PLUS od Sberbank (minule první).

1. Wüstenrot hypoteční banka – Wüstenrot Spořicí účet
2. Air Bank – Spořicí účet
3. Sberbank – FÉR spoření PLUS

Na prvním místě se místil Wüstenrot Spořicí účet od Wüstenrot hypoteční banky. V září přišla banka s akčním zvýhodněným úrokem 0,50 % p.a. pro všechny nové vklady. Akce trvala až do 31. 12. 2017. Klienti mohli během akce získat nadstandardní úrok až 1,1 % p.a. Po dobu těchto 4 měsíců nabízela tedy Wüstenrot největší zhodnocení peněz v porovnání s bankovní konkurencí. Podmínkou bylo zafixování vložených peněz na 1 rok. Výhodně mohla být úročena částka od 30 000 Kč do 1,5 mil. Kč. Do 29 999 Kč při fixaci na 12 měsíců mohl klient získat úrokovou sazbu až 0,50 % p.a. Fixaci je možné kdykoliv bez sankcí ukončit. Klient si může založit více spořicích účtů s pojmenováním podle svého přání.

Air Bank již 1. 1. 2017 snížila základní úrokovou sazbu do 250 000 Kč z 0,30 % p.a. na 0,00 % p.a. a tím zrušila „TOP 3 garanci“ u Spořicího účtu v Kč. Při splnění podmínky 5x měsíčně zaplatit kartou účtuje banka bonusovou úrokovou sazbu ve výši 1,00 % p.a. pro zůstatek do 250 tis. Kč a 0,20 % p.a. pro zůstatek nad 250 tis. Kč. Klient si může založit na Spořicím účtu až 10 spořicích obálek a pojmenovat si je podle účelu spoření. Banka umožňuje sjednání Spořicího účtu také v EUR nebo USD.

Sberbank nezměnila po celý rok 2017 úrokové sazby na FÉR spoření Plus. Sazba bez FÉR konta činí aktuálně 0,53 % p.a. (do 300 tis. Kč), s FÉR kontem potom 0,83 % p.a. Do 1 mil. Kč pak úroková sazba činí 0,23 % p.a. Tento produkt lze sjednat pouze v Kč.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. Sberbank - FÉR spoření PLUS, 2. Air Bank - Spořicí účet, 3. Equa bank – Spořicí účet HIT.

Srovnání spořicích účtů najdete zde

Termínované vkladyNa prvních třech příčkách se letos opět objevily produkty záložen, a to NEY spořitelního družstva (dříve ANO spořitelní družstvo), Československého úvěrního družstva (dříve Akcenta) a Artesy, spořitelního družstva.

1. NEY spořitelní družstvo – Termínovaný vklad
2. Československé úvěrní družstvo – Termínovaný vklad ČSUD
3. Artesa, spořitelní družstvo – Termínovaný vklad Artesa STANDARD

První místo v kategorii Termínovaných vkladů získalo NEY spořitelní družstvo (do 23. 10. 2017 ANO spořitelní družstvo). Termínované vklady této společnosti byly po celý minulý rok úročeny nejvýhodnějšími úrokovými sazbami na trhu. Aktuálně nabízí NEY spořitelní družstvo termínované vklady s dobou vázanosti na 1 rok až 10 let s úrokovou sazbou až 3,30 % p.a. Minimální vklad je 20 000 Kč.

Československé úvěrní družstvo (do 31. 5. 2017 Akcenta, spořitelní a úvěrní družstvo) obsadilo druhé místo. Termínované vklady družstva patřily v roce 2017 mezi jedny z nejvýhodnějších.  Aktuálně nabízí ČSÚD termínované vklady s dobou vázanosti na 3, 4 a 5 let s úrokovou sazbou 3,00 % p.a., kterou družstvo drželo po celý minulý rok. Minimální vklad činí 1 000 Kč.

Na třetím místě se umístila Artesa, spořitelní družstvo. Během roku 2017 úrokové sazby termínovaných vkladů spořitelního družstva dosahovaly maximálně hodnoty 2,90 % p.a. při vázanosti vkladu na 5 let. Aktuálně činí úroková sazba 2,60 % p.a. Minimální výše termínovaného vkladu je 20 000 Kč.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. ANO (nově NEY) spořitelní družstvo – Termínovaný vklad ANO PRO zhodnocení, 2. Artesa, spořitelní družstvo – Termínovaný vklad Artesa STANDARD, 3. Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo (od 1. 1. 2017 Banka CREDITAS) – Termínovaný vklad CREDITAS.

Srovnání termínovaných vkladů najdete zde

Spotřebitelské bankovní neúčelové úvěryVítězem v této kategorii je letos Půjčka od Air Bank (minule druhá). Na druhé místo klesla PRESTO Půjčka od UniCredit Bank. Třetí v pořadí skončila stejně jako loni ČSOB Flexi půjčka na cokoliv.

1. Air Bank – Půjčka
2. UniCredit Bank – PRESTO Půjčka
3. ČSOB – ČSOB Flexi půjčka na cokoliv

Vítězem kategorie Spotřebitelských bankovních neúčelových úvěrů je Půjčka od Air Bank. Banka garantuje bonusovou úrokovou sazbu za včasné splácení. Od 18. dubna 2017 snížila minimální úrokovou sazbu u svých půjček nad 300 000 Kč. Nová sazba začíná na 4,9 % a končí na 9,9 % p.a. Pro částky do 300 000 Kč platí stále dosavadní úroková sazba, tj. od 6,9 % do 9,9 % p.a. v případě řádného splácení. Půjčka je bez poplatků za sjednání a vedení, mimořádnou splátku i předčasné splacení.

PRESTO Půjčka od UniCredit Bank obsadila v soutěži druhé místo. V červenci minulého roku prodloužila banka splatnost u půjčky až na 96 měsíců. Aktuálně nabízí minimální úrokovou sazbu od 5,6 % p.a. bez nutnosti sjednání pojištění schopnosti splácet. Klient má možnost až pětkrát si odložit splátku a neplatit měsíční poplatek. V případě individuálního posouzení je možné získat úvěr až do výše 1 000 000 Kč.

Flexi půjčku na cokoliv od ČSOB nabízí banka bez poplatků za sjednání a vedení. Splátky si může klient během splácení libovolně upravit nebo odložit až o 3 měsíce. Při převedení účtu do ČSOB začíná úroková sazba na 6,7 % p.a.  Mimořádné nebo předčasné splátky pro nově poskytnuté úvěry jsou zdarma. Pokud klientovi půjčka nevyhovuje, má možnost ji do 30 dnů vrátit.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. UniCredit Bank – PRESTO Půjčka, 2. Air Bank – Půjčka, 3. ČSOB – ČSOB Flexi půjčka na cokoliv.

Konsolidace půjčekPrvní místo v této kategorii, která byla vyhlášena poprvé za rok 2016, získala stejně jako před rokem Air Bank s produktem Převedení půjček, na druhé příčce skončila opět Česká spořitelna s Konsolidací půjček a třetím produktem v pořadí je nově UniCredit Bank – PRESTO Půjčka – Sloučení úvěrů.

1. Air Bank – Převedení půjček
2. Česká spořitelna – Konsolidace půjček
3. UniCredit Bank – PRESTO Půjčka – Sloučení úvěrů

Stejně jako u neúčelových úvěrů, i u kategorie Konsolidace půjček zvítězila Air Bank se svým produktem Převedení půjček, u kterého platí stejné bonusové úrokové sazby za včasné splácení, jako u Půjčky (tj. 6,9 – 9,9 % p.a. do 300 000 Kč; 4,9 – 9,9 % p.a. nad 300 000 Kč). Půjčka je bez poplatků za sjednání a vedení, mimořádnou splátku i předčasné splacení. Převést může klient jak klasickou půjčku, tak i kreditní kartu nebo kontokorent (dohromady až 10 produktů najednou).

Sloučení půjček od České spořitelny nabízí úrokovou sazbu od 5,9 % p.a. Při sloučení půjček se splatností 9 let a jejich řádném splácení banka odpouští 15 měsíčních splátek. Správa úvěru je zdarma. Banka umožňuje sloučení všech typů bankovních i nebankovních půjček pro soukromé účely, leasingy, kreditní karty, kontokorenty, půjčky od splátkových společností i některé typy malých půjček (tzv. půjčky do výplaty nebo mikropůjčky). Pokud klientovi půjčka nevyhovuje, má možnost odstoupit od smlouvy do 60 dní.

Na třetím místě se umístila PRESTO Půjčka – Sloučení úvěrů od UniCredit Bank, která nabízí úrokovou sazbu 2,6 % p.a. při půjčce ve výši 200 000 Kč, 400 000 Kč nebo 600 000 Kč s pojištěním schopnosti splácet a splatností 84 měsíců. Někteří klienti mohou získat úrokovou sazbu od 1,4 % p.a. za řádné splácení, k získání této sazby je ale nutné posouzení úvěru na pobočce. Klient má dále také možnost až pětkrát odložit splátku (nejdříve lze odložit desátou měsíční splátku).

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. Air Bank – Převedení půjček, 2. Česká spořitelna – Konsolidace půjček, 3. Raiffeisenbank – Konsolidace a refinancování.

Srovnání nabídky spotřebitelských půjček a jejich konsolidací najdete zde

Mikropůjčky (krátkodobé nebankovní úvěry)V této kategorii, skončila na prvním místě nově Půjčka Kamali od Home Creditu, druhé místo obsadila Zaplo půjčka (minule první) a třetí místo obhájila Rychlá SMS půjčka od Via SMS.

1. Kamali – Půjčka Kamali
2. Zaplo Finance – Zaplo půjčka
3. Via SMS – Rychlá SMS půjčka

Půjčka Kamali, která se umístila na prvním místě v kategorii Mikropůjček, je jako první půjčka až do výše 10 000 Kč při splacení do 14 dnů nabízena zdarma. Maximálně lze poskytnout půjčku ve výši 20 000 Kč na 30 dní. Každou půjčku může klient rozdělit až na 10 měsíčních splátek. Základní poplatek činí 33 Kč za každou tisícikorunu půjčenou na 30 dní. Pokud klient uhradí alespoň 10 % jistiny a poplatek za odložení termínu splatnosti, Kamali mu automaticky odloží termín splatnosti půjčky o dalších 30 dní. Termín splatnosti je možné odložit až 5 x. Kamali nabízí také mobilní aplikaci, díky které je možné například sledovat informace o půjčce v mobilním telefonu, nebo splatit nebo odložit termín splatnosti.

Na druhém místě se umístila Zaplo půjčka od Zaplo Finance. První půjčku lze získat až do výše 8 000 Kč zdarma. Při opakované půjčce si klient může půjčit až 25 000 Kč (dříve bylo až 20 000 Kč) na 7 až 30 dní. Zaplo umožňuje prodloužení splatnosti o 30 dní za poplatek. Při prodloužení lze půjčku i částečně splácet a snížit tak další poplatky za prodlužování. Půjčku lze sjednat online nebo osobně na kterékoliv prodejně GECO. Klient získá svůj osobní profil, kde nalezne důležité informace o svých půjčkách, fakturách a nových nabídkách.

Třetí místo z minulého ročníku soutěže obhájila Rychlá SMS půjčka od společnosti Via SMS, která je také členem APNÚ.  Společnost nabízí první půjčku do 8 000 Kč zdarma až na 30 dní. Standardní půjčku pak nabízí do 20 000 Kč. Splatnost půjčky lze za poplatek prodloužit až o 30 dnů.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. Zaplo Finance - Zaplo půjčka, 2. Home Credit – Japonská půjčka, 3. Via SMS – Rychlá SMS půjčka.

Srovnání nabídky mikropůjček najdete zde
 

HypotékyPrvní místo v kategorii hypoték získala mHypotéka Light od mBank. Na druhé místo klesla Hypotéka České spořitelny. Třetí místo obhájila UniCredit Bank s U hypotékou účelovou.

1. mBank – mHypotéka Light
2. Česká spořitelna – Hypotéka České spořitelny
3. UniCredit Bank – U hypotéka účelová

Hypoteční trh v roce 2017 ovlivnilo mnoho změn. V 1. čtvrtletí 2017 pokračoval zvýšený zájem klientů o hypotéky. Důvodem bylo opatření ze strany ČNB, která bankám doporučila neposkytovat od 1. dubna 2017 hypotéky s LTV vyšším než 90 % a výrazně omezila poskytování hypoték s LTV 80 % až 90 % (max. 15 % celkového objemu úvěrů v kalendářním čtvrtletí), a ty tak zdražily. V druhé polovině roku se začaly úrokové sazby čím dál tím více vzdalovat hranici 2 %. Dále mimo jiné ČNB doporučila sledování dalších ukazatelů, jako je DTI (celková výše dluhů spotřebitele k jeho příjmům) a DSTI (poměr výdajů spotřebitele vyplývajících z celkové výše jeho dluhů k příjmům).

Na prvním místě v kategorii Hypoték se umístila mHypotéka Light od mBank. Zpracování žádosti, poskytnutí i vedení úvěrového účtu je zdarma. Dále je také možnost mimořádných splátek zdarma a sjednání variabilní úrokové sazby. mBank nabízí v porovnání s konkurencí jedny z nejnižších úrokových sazeb.

Na druhém místě se umístila Hypotéka České spořitelny. Banka nabízí vyřízení úvěru i správu bez poplatku. V rámci služby Variabilita splátek umožňuje banka zvýšení nebo snížení splátek až o 30 %. Klient může přerušit splácení až na 3 měsíce. I ČS nabízí jednu z nejnižších úrokových sazeb. Je možné získat jak pevnou, tak i proměnnou sazbu. Ocenění nabízí banka zdarma online.

U hypotéka účelová (do října 2017 Hypoteční úvěr Individual) od UniCredit Bank se umístila na třetím místě. Banka si neúčtuje poplatek za vyhodnocení žádosti ani za správu úvěru. Splátky je možné rozložit až na 30 let.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. Česká spořitelna – Hypotéka České spořitelny, 2. mBank - mHypotéka Light, 3. UniCredit Bank - Hypoteční úvěr Individual.

Srovnání nabídky hypoték najdete zde

Rizikové životní pojištěníV kategorii rizikového životního pojištění vyhrála novinka z roku 2017 s názvem Allianz Život od Allianz pojišťovny. O příčku níže skončil jako loni NN Život od NN Životní pojišťovny. Třetí pozici nově získala Kooperativa pojišťovna s rizikovým životním pojištěním Na Přání.

1. Allianz pojišťovna – Allianz Život
2. NN Životní pojišťovna – NN Život
3. Kooperativa pojišťovna – Na Přání

První místo v kategorii Rizikového životního pojištění získalo pojištění Allianz Život od Allianz pojišťovny. Toto pojištění je nabízeno od začátku roku 2017. V porovnání s ostatními produkty na trhu vyniká Allianz Život garancí nejvyššího plnění pro závažné úrazy nebo PRO boj s rakovinou, nejdelším a nejvyšším plněním za pracovní neschopnost – až 730 dnů. V případě delší pracovní neschopnosti se částka vyplácených peněz postupně navyšuje až na pětinásobek. Dále pojištění také podporuje zdravý životní styl v podobě slevy ve výši až 28 %. Klient si může vybrat jen ta rizika, která chce mít pojištěna a pojistné podmínky potom obdrží jen v rozsahu odpovídajícím vybraným rizikům.

Druhé místo obsadilo, stejně jako loni, rizikové životní pojištění NN Život od NN Životní pojišťovny. Od května 2017 odstranila pojišťovna výluku duševních poruch i z 1. a 2. stupně invalidity. A dále zkrátila pro nová připojištění invalidity čekací dobu z 24 na 18 měsíců. Pro dospělé i děti připravila nové připojištění asistenčních služeb. V období letních prázdnin (1. 7. – 31. 8. 2017) a následně v období podzimu a zimy (1. 10. – 31. 12. 2017) proběhla akce, v rámci které ti, kteří si nově sjednali životní pojištění NN Život, dostali zvýšené plnění 1 mil. Kč navíc v případě smrti úrazem na dálnici v ČR, Švýcarsku nebo v jiném členském státu EU nebo Evropského hospodářského prostoru.

Pojištění Na Přání od Kooperativa pojišťovny se umístilo na třetím místě. Pojištění odměňuje klienty za věrnost, za každých 5 let zvýší pojišťovna případné pojistné plnění o 5 % (maximálně o 20 %). V rámci pojištění je poskytována také služba Cesta k zotavení, která uhradí náklady na zotavení z velmi vážných nemocí a úrazů až do výše 50 000 Kč. Dále pojištění nabízí slevu za pojištění nejzávažnějších rizik – invalidity, vážného onemocnění, smrti – pokud si klient pojistí tato rizika v součtu alespoň na 1 000 000 Kč, získá slevu 10 %.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. Allianz pojišťovna – Rytmus risk, 2. NN Životní pojišťovna – NN Život, 3. ČSOB Pojišťovna – Bez Obav.

Investiční životní pojištěníNejlepší byl opět jako před rokem produkt NN Smart od NN Životní pojišťovny. Na druhé příčce je nově FairLife od MetLife pojišťovny. Třetí opět skončilo Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny.

1. NN Životní pojišťovna – NN Smart
2. MetLife pojišťovna - FairLife
3. Pojišťovna České spořitelny – Flexi životní pojištění

První příčku v kategorii Investičního životního pojištění si z minulého roku obhájilo životní pojištění NN Smart od NN Životní pojišťovny. V roce 2017 došlo ke stejným úpravám a akcím, jako u rizikového životního pojištění NN Život. Jednalo se o odstranění výluk duševních poruch, zkrácení čekací doby pro nová připojištění invalidity, přidání nového připojištění pro dospělé i děti nebo speciální prázdninovou až podzimní a zimní nabídku (detailnější popis viz výše u produktu NN Život). Mimo to pojištění NN Smart nabízí bonus ve formě připojištění hospitalizace následkem úrazu, pokud si klient sjedná minimálně 3 vybraná úrazová připojištění.

Na druhé příčce se umístilo investiční životní pojištění FairLife od MetLife pojišťovny. Pojištění nabízí širokou škálu připojištění jak pro dospělé, tak i pro děti. Dále je zde možnost asistenčních služeb zdarma pro každé pojištěné dítě. FairLife odměňuje také klienty za zdravý životní styl a méně riziková zaměstnání a poskytuje slevu 15 nebo 30 % pro vedlejšího pojištěného, pokud si s hlavním pojištěným sjedná balíček Úvěrová asistence. Pojišťovna nabízí také trvalé následky úrazu s jednou z nejvyšších progresí pro dospělého (850 %) a pamětí.

V minulém roce zvýhodnila Pojišťovna České spořitelny pojištění vážných nemocí v rámci Flexi životního pojištění prostřednictvím mimořádné jarní akce, která probíhala od 1. 4. do 31. 5. 2017. Klientům, kteří si v tomto období pojištění v rámci Flexi sjednali a v budoucnu onemocní kteroukoliv ze sjednaných diagnóz, vyplatí pojišťovna příspěvek na léčení ve výši 600 000 Kč. Akce platila i pro stávající klienty, kteří si pojištění vážných nemocí do smlouvy poprvé přidali. Dále pojišťovna nabízí bonus za bezeškodní průběh ve výši 10 % z celkového rizikového pojistného (každých 5 let, pokud v tomto období nedojde k pojistné události) a bonus ve výši 5 % ze sjednaného a skutečně zaplaceného pojistného za prvních 15 let trvání smlouvy.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. NN Životní pojišťovna – NN Smart, 2. Komerční pojišťovna – Vital Invest, 3. Pojišťovna České spořitelny – Flexi životní pojištění.

Přehled nabídky životního pojištění v ČR najdete zde

Doplňkové penzijní spoření (účastnické penzijní fondy)V kategorii doplňkové penzijní spoření zvítězila Conseq penzijní společnost (minule druhá). Odsunula tak na druhou pozici Českou spořitelnu – penzijní společnost. Třetí místo nově obsadila NN Penzijní společnost.

1. Conseq penzijní společnost
2. Česká spořitelna - penzijní společnost
3. NN Penzijní společnost

První místo v kategorii Doplňkového penzijního spoření obsadila Conseq penzijní společnost, která v rámci tohoto spoření nabízí 3 účastnické penzijní fondy. Počet aktivních účastníků se během uplynulého roku postupně zvyšoval až na aktuálních 18 732 (údaj k 30. 9. 2017). Výše vlastního kapitálu za všechny účastnické penzijní fondy činil na konci roku 2017 více než 1 mld. Kč. Vážený průměr zhodnocení účastnických penzijních fondů dosahoval po celý minulý rok velmi vysokých hodnot, nejvyšší hodnotu jsme zaznamenali na začátku roku (cca 16,47 %), nejnižší naopak na konci roku (cca 7,07 %). Výhodou je Asistovaná strategie spoření ZENIT s Garancí, která řeší nejen výběr jednotlivých účastnických fondů do portfolia programu, ale i průběžné přizpůsobování portfolia životnímu cyklu klienta, aby program nabízel optimální poměr výnosů a bezpečí v jednotlivých fázích spoření.

Na druhé příčce se umístila Česká spořitelna – penzijní společnost, která v rámci Doplňkového penzijního spoření nabízí 3 klasické účastnické penzijní fondy a nově ještě etický fond. ČS PS má nejvyšší počet aktivních účastníků z konkurenčních společností, aktuálně 223 627 (údaj k 30. 9. 2017) a také nejvyšší hodnotu vlastního kapitálu za všechny účastnické penzijní fondy, která na konci minulého roku činila téměř 10 mld. Kč. Vážený průměr zhodnocení účastnických penzijních fondů dosahoval příznivých hodnot. Nejvyšší hodnotu jsme zaznamenali v únoru 2017 (cca 2,73 %), naopak nejnižší hodnotu pak v září (cca 1,26 %).  V nabídce je také služba Garance, na kterou má klient nárok, pokud v době výplaty spořil u ČS PS déle než 10 let. Pokud by hodnota vkladů vložených do konzervativního, etického a vyváženého fondu klesla níže, než kolik klient vložil, dorovná spořitelna rozdíl při výplatě naspořené částky.

NN Penzijní společnost se umístila na třetím místě. V rámci Doplňkového penzijního spoření nabízí 3 účastnické penzijní fondy. Počet aktivních účastníků se během minulého roku postupně zvyšoval až na aktuálních 17 495 (údaj k 30. 9. 2017). Výše vlastního kapitálu za všechny účastnické penzijní fondy činila na konci minulého roku více než 800 mil. Kč. Vážený průměr zhodnocení účastnických penzijních fondů dosahoval po celý rok 2017 velmi dobrých hodnot. Nejvyšší hodnotu jsme zaznamenali v červnu 2017 (cca 5,92 %), nejnižší pak v prosinci (1,87 %).  Klienti mohou ke správě využít klientský portál Moje NN.

Pořadí za rok 2016 bylo následující: 1. Penzijní společnost České pojišťovny, 2. Conseq penzijní společnost, 3. Česká spořitelna - penzijní společnost.

Přehled doplňkového penzijního spoření najdete zde

Podílové fondyNejlepšími podílovými fondy podle jednotlivých kategorií za rok 2017 v rámci soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku jsou tyto fondy:

Akciové fondy Amundi Funds Equity India Infrastructure - IU - ISIN LU0334874368
Smíšené fondy Templeton Emerging Markets Balanced Fund - ISIN LU0608807516
Dluhopisové fondy FF - Asian High Yield Fund EUR - ISIN LU0286668966
Garantované fondy ČSOB Exkluzivní evropský jumper 1 - ISIN LU1239630756
Krátkodobé investice Pioneer Funds - U.S. Dollar Short - Term (USD) - ISIN LU0132162586

Jaké jsou důvody, že z celkového počtu téměř 2 000 podílových fondů (resp. ISINů), u kterých mohou návštěvníci portálu Finparáda.cz sledovat každodenně aktualizované ceny podílových listů a celou řadu dalších parametrů, zvítězily v rámci jednotlivých typů tyto konkrétní podílové fondy?

Vítěz v kategorii akciové fondy je Amundi Funds Equity India Infrastructure - IU (ISIN LU0334874368)

V kategorii akciových fondů zvítězil fond Amundi Funds Equity India Infrastructure – IU. Výkonnost fondu za 5 let p.a. dosahovala v průběhu roku 2017 převážně hodnot v rozmezí 22,28 % až 34,60 %. Poslední známá hodnota TERu (celkové nákladovosti) činí 1,36 %. Riziko podílového fondu je na číselné stupnici (od 1 do 7) vyjádřeno číslem 6. Měna fondu je USD. (Loni zvítězil ESPA Stock Biotec)

V rámci smíšených fondů zvítězil Templeton Emerging Markets Balanced Fund (ISIN LU0608807516)


Výkonnost vítězného smíšeného fondu za 3 roky p.a. v průběhu minulého roku dosahovala hodnot kolem 6,08 % až hodnot přesahujících 10 %. Poslední známá hodnota TERu (celkové nákladovosti) činí 2,11 %. Riziko fondu je na číselné stupnici (od 1 do 7) vyjádřeno číslem 5. Měna fondu je EUR. Investičním cílem fondu je maximalizovat výnos kombinací zhodnocení a příjmů, v souladu s obezřetným řízením investic. (Loni zvítězil FF – Fidelity TargetTM 2035 (Euro) Fund)

Dluhopisovým fondům dominoval FF - Asian High Yield Fund EUR (ISIN LU0286668966)


Stejně tak jako v předešlém ročníku soutěže dominuje i letos v kategorii dluhopisových fondů FF – Asian High Yield Fund EUR, jehož cílem je zajistit běžný příjem a růst kapitálu. Výkonnost fondu za 3 roky p.a. dosahovala v průběhu roku 2017 většinou hodnot mezi 10,86 % až 16,57 %. Poslední známá hodnota TERu (celkové nákladovosti) činí 1,40 %. Riziko tohoto podílového fondu je na číselné stupnici (od 1 do 7) vyjádřeno číslem 4. Měna fondu je EUR.

Nejlepším z garantovaných fondů byl ČSOB Exkluzivní evropský jumper 1 (ISIN LU1239630756)

ČSOB Exkluzivní evropský jumper 1  je garantovaný fond, jehož investice je navázána na vývoj 50 nejvýznamnějších akcií eurozóny.  Výkonnost fondu za 1 rok se v průběhu roku 2017 pohybovala v rozmezí hodnot od 10,90 % do 15,30 %. Riziko tohoto fondu je na číselné stupnici (od 1 do 7) vyjádřeno číslem 3. Poslední známá hodnota TERu (celkové nákladovosti) činí 1,05 %. Měna fondu je CZK (Loni zvítězil Optimum Fund ČSOB Potravin a nápojů 1)

Prvním v kategorii krátkodobých investic byl Pioneer Funds - U.S. Dollar Short - Term (USD) (ISIN LU0132162586)

V kategorii krátkodobých investic zvítězil Pioneer Funds – U.S. Dollar Short – Term. Fond usiluje o poskytnutí příjmů a zachování hodnoty investice v krátkodobém až střednědobém horizontu a je určen pro investory, kteří plánují krátkodobě investovat. Výkonnost za 1 rok se v průběhu roku 2017 pohybovala od 1,37 % do 2,15 %. Riziko tohoto fondu je na číselné stupnici (od 1 do 7) vyjádřeno číslem 2. Poslední známá hodnota TERu (celkové nákladovosti) činí 1,04 %. Měna fondu je USD. (Loni zvítězil fond KB Privátní správa aktiv 1, třída KB PSA 1 – Popular)

Přehled podílových fondů dostupných na trhu: ceny, poplatky, minimální investice, riziko, grafy

Jak jsou určovány vítězné finanční produkty?Hodnotitelem a vyhlašovatelem Finančního produktu roku je analytická společnost Scott & Rose, provozovatel finančního portálu Finparáda.cz. Prostřednictvím Finparády.cz jsou výsledky soutěže zveřejňovány.

Pořadí ve výsledkové listině určují odborníci firmy Scott & Rose, kteří finanční produkty sledují po celý rok a pravidelně měří jejich parametry. Aktuální umístění finančních produktů je možné sledovat on-line během celého roku v žebříčcích Finparády.cz, jejichž celoroční vývoj předurčuje výsledné pořadí za daný rok. Při každé změně parametrů některého z produktů nabízených na trhu je vždy přehodnoceno pořadí produktů, což může vést ke změně pozic v žebříčcích.

Metodika výpočtu pořadí je pro každý žebříček pevně daná a po delší dobu neměnná a je zveřejněna na stránce každého žebříčku. O změnách v žebříčcích je veřejnost pravidelně informována na stránkách Finparády.cz v podobě článků.

Vítězové soutěže tak nejsou vybráni anonymní masou porotců, dopisovatelů či účastníků ankety, jako v jiných soutěžích, ale automaticky vyplynou z celoročního sledování a vyhodnocování více kritérií rozhodných pro daný typ produktu.

Vyhodnocený produkt může používat logo Finanční produkt roku a finanční instituce, jejíž produkt se umístil na některé z prvních třech pozic, získává certifikát o výsledku v soutěži pro daný rok.

Přehled žebříčků na FinparáděAktuální stav žebříčků Finparády.cz, z jejichž průběžného stavu vyplynou výsledky pro soutěž Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a metodika určování pořadí v jednotlivých žebříčcích:
Žebříček nejlepšího pojištění podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky úvěrů - zde


Rekapitulace všech výsledků soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2017Bankovní osobní účty1. Equa bank – Běžný účet
2. mBank – mKonto
3. Air Bank – Malý tarif

Spořicí účty1. Wüstenrot hypoteční banka – Wüstenrot Spořicí účet
2. Air Bank – Spořicí účet
3. Sberbank – FÉR spoření PLUS

Termínované vklady1. NEY spořitelní družstvo – Termínovaný vklad
2. Československé úvěrní družstvo – Termínovaný vklad ČSUD
3. Artesa, spořitelní družstvo – Termínovaný vklad Artesa STANDARD

Spotřebitelské bankovní úvěry neúčelové1. Air Bank – Půjčka
2. UniCredit Bank – PRESTO Půjčka
3. ČSOB – ČSOB Flexi půjčka na cokoliv

Konsolidace půjček1. Air Bank – Převedení půjček
2. Česká spořitelna – Konsolidace půjček
3. UniCredit Bank – PRESTO Půjčka – Sloučení úvěrů

Mikropůjčky (krátkodobé nebankovní úvěry)1. Kamali – Půjčka Kamali
2. Zaplo Finance – Zaplo půjčka
3. Via SMS – Rychlá SMS půjčka

Hypotéky1. mBank – mHypotéka Light
2. Česká spořitelna – Hypotéka České spořitelny
3. UniCredit Bank – U hypotéka účelová

Rizikové životní pojištění1. Allianz pojišťovna – Allianz Život
2. NN Životní pojišťovna – NN Život
3. Kooperativa pojišťovna – Na Přání

Investiční životní pojištění1. NN Životní pojišťovna – NN Smart
2. MetLife pojišťovna - FairLife
3. Pojišťovna České spořitelny – Flexi životní pojištění

Doplňkové penzijní spoření1. Conseq penzijní společnost
2. Česká spořitelna - penzijní společnost
3. NN Penzijní společnost

Podílové fondy


  • Akciové fondy: Amundi Funds Equity India Infrastructure - IU - ISIN LU0334874368
  • Smíšené fondy: Templeton Emerging Markets Balanced Fund - ISIN LU0608807516
  • Dluhopisové fondy: FF - Asian High Yield Fund EUR - ISIN LU0286668966
  • Garantované fondy: ČSOB Exkluzivní evropský jumper 1 - ISIN LU1239630756
  • Krátkodobé investice: Pioneer Funds - U.S. Dollar Short - Term (USD) - ISIN LU0132162586

Cena veřejnostiConseq penzijní společnost - Doplňkové penzijní spoření

Cena FinparádyMONETA Money Bank – Smart Banka - otevření běžného Tom účtu pro neklienty pomocí mobilního telefonu.

Výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt za rok 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012 i 2011 si můžete prohlédnout také zde.

Seznam všech kategorií soutěže „Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2017“:

Bankovní osobní účty, Spořicí účty, Termínované vklady, Spotřebitelské úvěry neúčelové, Konsolidace půjček, Hypotéky, Mikropůjčky, Rizikové životní pojištění, Investiční životní pojištění, Doplňkové penzijní spoření a Podílové fondy (s dílčími kategoriemi: Akciové fondy,  Smíšené fondy, Dluhopisové fondy, Garantované fondy a Krátkodobé investice).

Za každou kategorii jsou vyhlašovány 3 nejlepší produkty. Výjimkou je kategorie Podílové fondy, která má jen jednoho vítěze v každé dílčí kategorii.
 
Poznámka:
Článek neslouží k poskytování osobního investičního poradenství, nepředstavuje investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani nabídku na uzavření smlouvy podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Před rozhodnutím k nákupu jakéhokoliv produktu vám proto doporučujeme kontaktovat investičního poradce nebo osobního bankéře, který vám poskytne více informací o produktech a doporučí, jestli se konkrétní produkt hodí k vašemu rizikovému profilu a do vašeho portfolia. Investiční nástroje uvedené výše nezaručují návratnost vložené investice. Hodnota investice může v čase kolísat, v závislosti na typu investice i výraznějším způsobem.


všechny příspěvky
Dále v rubrice

Nabídka srovnání a monitoringu pojistných produktů z různých oblastí - za celý trh v ČR

Obrázek: Pojištění Nabízíme pravidelné srovnání a monitoring pojistných produktů na českém trhu na základě vybraných parametrů – za oblast životního a úrazového pojištění sledujeme 16 parametrů, za oblast majetkového...

Známe nejlepší Finanční produkty roku 2018 vyhlašované portálem Finparáda.cz

Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2018 Specializovaný finanční portál Finparáda.cz vyhlásil výsledky 8. ročníku soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, ve kterých najdete to nejlepší z nabídky bank, družstevních záložen...

Společnost Scott & Rose děkuje za spolupráci v roce 2018, přeje příjemné prožití vánočních svátků a hodně úspěchů v roce 2019

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019. Na snímku pan Scott. Děkujeme vám, finančním specialistům, za využívání portálu MBpoint. Naše společnost se bude i v roce 2019 dále snažit, abychom vám pomohli ve vaší práci s daty a informacemi, s analýzou a konkurenčním srovnáním finančních...

Model spoření a investování Profitoskop bude mít dvouleté výročí

Profitoskop Profitoskop je model, do kterého banky samy doplňují své nabídky v oblasti spoření a investování pro dva modelové klienty s částkami 200 tisíc a 600 tisíc korun. Od 1. dubna 2016 na Finparádě.cz tak...

všechny příspěvky v rubrice


 


  money & business point   

 Domů   Tisk   Nápověda   Kontakt

Provozuje Scott & Rose   www.mbpoint.sk