Přihlášení
jméno:
heslo:


zapomenuté údaje

Úvodní stránka
Výzkum konkurenceCoral - běžné účtyCoral - uvěryVaran - spořeníbanky, pojišťovny, ...

Na jakou reklamu nás banky lákaly před dovolenou?

5.8.2014  |  Michal Mošnička


ReklamaNejvíce za reklamu před prázdninami, tj. v měsíci červnu, utratila v televizi a na internetu Raiffeisenbank, za ní se umístila Air Bank a třetí v pořadí nákladů je ČSOB. Jaká reklama se naší redakci líbila nejvíce?

Při výpočtu nákladů vycházíme z podkladů, které nám měsíčně poskytuje společnost Newton Media. Skutečná cena zaplacená za reklamu v TV a na internetu se může od částky uvedené v tabulce lišit, a to i o desítky procent. Analýza vychází z obvyklých cen za reklamu daného typu a trvání. Pokud konkrétní banka použila nějakou množstevní slevu (což je obvyklé), bude částka ve skutečnosti nižší.

Banka Cena v mil. Kč
Raiffeisenbank 34, 9
Air Bank 24, 4
ČSOB 16, 8
Komerční banka 15, 2
Equa bank 14, 6
GE Money Bank 14, 1
Fio banka 7,28
Era / Poštovní spořitelna 4, 0
ZUNO Bank 3, 8
Česká spořitelna 3, 5
mBank 2, 5
Citibank 2, 0
Zdroj: Scott & Rose
Pozn: cena vychází z podkladů společnosti Newton Media a je odhadovaná z obvyklých cen pro daný typ média, délku trvání apod.

TOP 5 nákladů na reklamu běžných účtů a balíčkůNejvětší objem finančních prostředků za šestý měsíc banky investovaly do reklamy na běžné účty a balíčky, jde o částku 57,2 mil. Kč.

Banka Cena v mil. Kč
Raiffeisenbank  25, 9
GE Money Bank 12, 7
Fio banka 6, 3
Equa bank 5, 8
Era / Poštovní spořitelna 2,3
Zdroj: Scott & Rose
Pozn: cena vychází z podkladů společnosti Newton Media a je odhadovaná z obvyklých cen pro daný typ média, délku trvání apod.

Z reklam na běžné účty se nám nejvíce líbila televizní reklama GE Money bank na Konto Genius Free & Flexi:

Kampaň na běžný účet Genius Free&Flexi
Autor: GE Money Bank


TOP 5 nákladů na reklamu úvěrůDo reklamy úvěrů banky za šestý měsíc investovaly celkem 45,5 mil. Kč.
Banka Cena v mil. Kč
Air Bank 23,2
Raiffeisenbank 8,9
Equa bank 8,3
ZUNO Bank 3,0
mBank 8,2
Zdroj: Scott & Rose
Pozn: cena vychází z podkladů společnosti Newton Media a je odhadovaná z obvyklých cen pro daný typ média, délku trvání apod.

Z reklam na úvěry bylo jednoduché vybírat -  Air Bank, Přece nechcete NEJDRAŽŠÍ PŮJČKU:

Češi, do toho!
Autor: Air Bank


Z ostatních produktů se banky reklamně prezentovaly např. v oblasti pojištění (ČSOB -14,9 mil. Kč) a v oblasti vkladů (mBank - 0,9 mil Kč), a to převážně formou internetové reklamy.

Velká část finančních prostředků byla bankami také investována do reklamy, která není spojená s žádným produktem, nebo ji není možno přesně produktově přiřadit. Tyto náklady dosahovaly za všechny banky téměř 40 mil. Kč.


AnalýzaAnalýza k výše uvedené zprávě je dostupná v rámci placeného výstupu Týdenní analýza klíčových informací.

Společnost Scott & Rose, provozovatel portálu MBpoint.cz, nabízí pro banky pravidelnou Týdenní analýzu klíčových informací. Pro danou banku vybíráme zprávy, které mohou mít dopad na její marketing, obchod, inovace produktů a služeb. Vybrané zprávy analyzujeme se zaměřením na konkurenční nabídku na daném trhu, případně na zkušenosti v zahraničí. Každá zpráva obsahuje i informaci, zda jde o zprávu, která je hrozbou pro danou banku, zda je zprávu potřeba dále sledovat, analyzovat a nebo zda jde pouze o informativní zprávu. Týdenní analýza je určena jak pro management banky, tak i pro pobočkové pracovníky.

Více informací získáte na: info@scott-and-rose.com.

všechny příspěvky
Dále v rubrice

Společnost Scott & Rose děkuje za spolupráci v roce 2018, přeje příjemné prožití vánočních svátků a hodně úspěchů v roce 2019

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019. Na snímku pan Scott. Děkujeme vám, finančním specialistům, za využívání portálu MBpoint. Naše společnost se bude i v roce 2019 dále snažit, abychom vám pomohli ve vaší práci s daty a informacemi, s analýzou a konkurenčním srovnáním finančních...

Důležité produktové změny a inovace za rok 2017

Inovace Každý týden analyzujeme dvě nejdůležitější zprávy z českého bankovního trhu. Celkem jsme za rok 2017 analyzovali 93 zpráv...

Aktuální marketingové akce bank

Aktuální marketingové akce bank. Na snímku pracovník banky a dveře do banky. Přehled všech speciálních nabídek, odměn a marketingových akcí, kterými se snaží jednotlivé bankovní společnosti získat nové klienty a odměnit i ty stávající...

Jaká je nabídka online sjednání produktů bankovních společností pro nové klienty?

Jaká je nabídka online sjednání produktů bankovních společností pro nové klienty? Na snímku muž u počítače. Zjednodušené postupy při sjednávání bankovních produktů najdeme u všech jejich poskytovatelů. Jejich implementace souvisí jednak s rozvojem technologií, se změnou preferencí klientů (na pobočkách chtějí...

všechny příspěvky v rubrice


 


  money & business point   

 Domů   Tisk   Nápověda   Kontakt

Provozuje Scott & Rose   www.mbpoint.sk